Current Weather Dasht-e Kavīr
Current weather for the city of Dasht-e Kavīr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 25°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 23 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 19°C |
