- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Darreh-ye Ānbārā
Current Weather Darreh-ye Ānbārā
Current weather for the city of Darreh-ye Ānbārā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
2°C
feels like -4°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 71 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 16°C |
| MIN: | -10°C |
| Average: | 2°C |
