- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Mok-kol
Current Weather Mok-kol
Current weather for the city of Mok-kol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 85 % |
| dew point | 19°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 20°C |
