- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Darmarān-e Soflá
Current Weather Darmarān-e Soflá
Current weather for the city of Darmarān-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 74 % |
| cloud cover | 78 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
