Current Weather Dālāb-e ‘Olyā
Current weather for the city of Dālāb-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 10°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 31 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 35 % |
| cloud cover | 36 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 11°C |
