- Weather
- United States of America
- Illinois
- Crystal Lake
Current Weather Crystal Lake
Current weather for the city of Crystal Lake. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Warning
Valid to 3. 5. (07:00)
17°C
feels like 16°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 93 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 10°C |
