- Weather
- United States of America
- California
- Copperopolis
Current Weather Copperopolis
Current weather for the city of Copperopolis. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Winter Weather
Valid to 2. 4. (08:00)
14°C
feels like 14°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 93 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 13°C |
