- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Chŏkp’o
Current Weather Chŏkp’o
Current weather for the city of Chŏkp’o. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 17°C |
