- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghazni
- Kōh-e Muḩammad ‘Alī
Current Weather Kōh-e Muḩammad ‘Alī
Current weather for the city of Kōh-e Muḩammad ‘Alī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
4°C
feels like 3°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 44 % |
| cloud cover | 33 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | -11°C |
| Average: | 3°C |
