- Weather
- Russia
- Tatarstan Republic
- Chelny-Bash
Current Weather Chelny-Bash
Current weather for the city of Chelny-Bash. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 2°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 98 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | -14°C |
| Average: | 1°C |
