- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Chālāb-e Soflá
Current Weather Chālāb-e Soflá
Current weather for the city of Chālāb-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 14°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 21 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 16°C |
