- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Chadal-li
Current Weather Chadal-li
Current weather for the city of Chadal-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 94 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 15°C |
