- Weather
- Republic of Slovenia
- Sevnica
- Čelovnik
Current Weather Čelovnik
Current weather for the city of Čelovnik. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 14. 5. (14:00) to 15. 5. (00:00)
Low Temperature
Valid from 13. 5. (02:00) to 13. 5. (11:00)
1°C
feels like 0°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 13°C |
