- Weather
- Philippines
- Central Luzon
- Candating
Current Weather Candating
Current weather for the city of Candating. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 2 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 75 % |
| cloud cover | 5 % |
| dew point | 19°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 21°C |
| Average: | 28°C |
