- Weather
- Philippines
- Central Visayas
- Cabul-an
Current Weather Cabul-an
Current weather for the city of Cabul-an. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
31°C
feels like 35°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 54 % |
| cloud cover | 46 % |
| dew point | 21°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 25°C |
| Average: | 27°C |
