- Weather
- Czech Republic
- Moravskoslezský
- Bukovec
Current Weather Bukovec
Current weather for the city of Bukovec. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid to 18. 5. (03:00)
10°C
feels like 9°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 80 % |
| cloud cover | 95 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 13°C |
