- Weather
- United States of America
- New York
- Buffalo
Current Weather Buffalo
Current weather for the city of Buffalo. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Warning
Valid from 2. 4. (10:50) to 2. 4. (06:00)
2°C
feels like -2°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1026 hPa |
| humidity | 66 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 5°C |
