- Weather
- Ukraine
- Ivano-Frankivsk Oblast
- Broshniv-Osada
Current Weather Broshniv-Osada
Current weather for the city of Broshniv-Osada. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 10°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1026 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 13°C |
