- Weather
- Iran
- West Azerbaijan Province
- Boyūrān-e ‘Olyā
Current Weather Boyūrān-e ‘Olyā
Current weather for the city of Boyūrān-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 9°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 88 % |
| cloud cover | 67 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 12°C |
