- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Barm-e Chālgāh
Current Weather Barm-e Chālgāh
Current weather for the city of Barm-e Chālgāh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 8°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 5 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 11°C |
