- Weather
- India
- State of Uttar Pradesh
- Bara Dānd
Current Weather Bara Dānd
Current weather for the city of Bara Dānd. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 33°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 43 % |
| cloud cover | 7 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 45°C |
| MIN: | 22°C |
| Average: | 32°C |
