- Weather
- Sultanate of Oman
- Dhofar
- Az̧rayţāţ
Current Weather Az̧rayţāţ
Current weather for the city of Az̧rayţāţ. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 30°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 67 % |
| cloud cover | 43 % |
| dew point | 22°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 21°C |
| Average: | 24°C |
