- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Sar-e Pol
- Kōh-e Ḩaqīr
Current Weather Kōh-e Ḩaqīr
Current weather for the city of Kōh-e Ḩaqīr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like 1°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 74 % |
| cloud cover | 67 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 13°C |
| MIN: | -24°C |
| Average: | -2°C |
