- Weather
- France
- Bourgogne-Franche-Comté
- Arc-et-Senans
Current Weather Arc-et-Senans
Current weather for the city of Arc-et-Senans. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 68 % |
| cloud cover | 90 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 13°C |
