Current Weather Algolsheim
Current weather for the city of Algolsheim. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Gale
Valid from 29. 4. (21:00) to 30. 4. (11:00)
Wind gusts
Valid from 30. 4. (10:00) to 30. 4. (18:00)
20°C
feels like 19°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 11 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 12°C |
