- Weather
- United States of America
- New Mexico
- Algodones
Current Weather Algodones
Current weather for the city of Algodones. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 13°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 38 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 20 % |
| cloud cover | 15 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 10°C |
