- Weather
- Syrian Arab Republic
- Rif-dimashq Governorate
- Al Bayţarīyah
Current Weather Al Bayţarīyah
Current weather for the city of Al Bayţarīyah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 53 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 23°C |
