- Weather
- Greece
- South Aegean
- Ákra Máro
Current Weather Ákra Máro
Current weather for the city of Ákra Máro. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Storm
Valid to 2. 4. (00:00)
Rain
Valid to 1. 4. (19:00)
Severe Thunderstorms
Valid to 2. 4. (00:00)
Wind
Valid from 2. 4. (00:00) to 2. 4. (05:00)
17°C
feels like 14°C
| wind | 28 mph |
|---|---|
| wind gusts | 49 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 74 % |
| cloud cover | 76 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 4.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 15°C |
