- Weather
- Greece
- West Greece
- Agía Sofía
Current Weather Agía Sofía
Current weather for the city of Agía Sofía. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid from 1. 4. (15:00) to 2. 4. (00:00)
Flood
Valid from 1. 4. (07:00) to 2. 4. (00:00)
15°C
feels like 14°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 62 % |
| cloud cover | 74 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 3.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 12°C |
