- Weather
- Republic of Iraq
- Diyala Province
- ‘Adnān ‘Abd Allah
Current Weather ‘Adnān ‘Abd Allah
Current weather for the city of ‘Adnān ‘Abd Allah. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 56 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 19°C |
| Average: | 31°C |
