Current Weather Ābeshdūn-e Soflá
Current weather for the city of Ābeshdūn-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 21°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 36 % |
| cloud cover | 60 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 20°C |
