Zangsar: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Zangsar, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
11. 5.
-2°C
2°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
1°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
27
|
15
33
|
11
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
5°C
|
-1°C
|
Tomorrow
12. 5.
-4°C
4°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
-1°C
|
Afternoon
3°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
74
|
14
99
|
14
85
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-2°C
|
4°C
|
1°C
|
Wednesday
13. 5.
-6°C
11°C
| Min Temperature: | -6°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
68
|
22
101
|
22
105
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1005 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
17°C
|
8°C
|
Thursday
14. 5.
-2°C
8°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
68
|
39
123
|
35
98
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1001 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
15°C
|
6°C
|
Friday
15. 5.
-1°C
9°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
2°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
77
|
38
89
|
25
85
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1003 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
18°C
|
8°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
-1°C
10°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
56
|
31
64
|
17
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
20°C
|
8°C
|
Sunday
17. 5.
-1°C
11°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
63
|
30
71
|
19
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
17°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
-1°C
6°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
33
|
8
26
|
5
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
16°C
|
5°C
|
Tuesday
19. 5.
0°C
6°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
0°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
18
|
9
22
|
2
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
20°C
|
5°C
|
Wednesday
20. 5.
1°C
9°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
21
|
3
31
|
12
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
22°C
|
6°C
|
Thursday
21. 5.
2°C
11°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
18
|
6
31
|
2
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
25°C
|
7°C
|
Friday
22. 5.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
20
|
4
26
|
6
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
28°C
|
8°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
24
|
15
34
|
13
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
26°C
|
9°C
|
Sunday
24. 5.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
24
|
11
33
|
10
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
25°C
|
9°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
11°/-2°
2. 5.
4°/-2°
3. 5.
6°/-4°
4. 5.
8°/-7°
5. 5.
13°/-4°
6. 5.
12°/1°
7. 5.
12°/0°
8. 5.
11°/-2°
9. 5.
10°/-2°
10. 5.
7°/-2°
11. 5.
2°/-2°
12. 5.
4°/-4°
13. 5.
11°/-6°
14. 5.
8°/-2°
15. 5.
9°/-1°
16. 5.
10°/-1°
17. 5.
11°/-1°
18. 5.
6°/-1°
19. 5.
6°/0°
20. 5.
9°/1°
21. 5.
11°/2°
22. 5.
11°/3°
23. 5.
12°/4°
24. 5.
13°/4°
25. 5.
13°/5°
26. 5.
12°/4°
27. 5.
12°/4°
28. 5.
11°/5°
29. 5.
9°/4°
30. 5.
11°/4°
31. 5.
10°/4°
What it means
precipitation
12 %
