Ẕad: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Ẕad, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
22. 5.
15°C
26°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
48
|
54
77
|
17
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
33°C
|
33°C
|
22°C
|
This Weekend
Tomorrow
23. 5.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
59
|
39
76
|
5
25
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
32°C
|
20°C
|
Sunday
24. 5.
16°C
25°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
49
|
31
58
|
27
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
36°C
|
21°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
17°C
35°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
32°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
27
|
25
84
|
40
107
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
46°C
|
28°C
|
Tuesday
26. 5.
20°C
32°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
38
|
29
57
|
25
85
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
44°C
|
25°C
|
Wednesday
27. 5.
20°C
30°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
62
|
50
81
|
30
98
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1013 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
34°C
|
39°C
|
25°C
|
Thursday
28. 5.
21°C
34°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
63
|
40
69
|
20
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
45°C
|
28°C
|
Friday
29. 5.
23°C
36°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
38
|
16
51
|
18
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1006 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
36°C
|
42°C
|
27°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
22°C
31°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
35
|
34
49
|
17
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
41°C
|
25°C
|
Sunday
31. 5.
20°C
29°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
39
|
37
41
|
23
36
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
39°C
|
24°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
19°C
29°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
32
|
40
40
|
23
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1013 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
40°C
|
23°C
|
Tuesday
2. 6.
18°C
29°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
30
|
36
37
|
19
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
39°C
|
22°C
|
Wednesday
3. 6.
19°C
30°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
32
|
33
35
|
18
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
40°C
|
23°C
|
Thursday
4. 6.
20°C
30°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
33
|
38
38
|
17
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
41°C
|
24°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
18°/13°
2. 5.
26°/12°
3. 5.
27°/13°
4. 5.
31°/15°
5. 5.
35°/12°
6. 5.
38°/14°
7. 5.
35°/16°
8. 5.
31°/17°
9. 5.
27°/18°
10. 5.
25°/16°
11. 5.
28°/17°
12. 5.
29°/17°
13. 5.
33°/18°
14. 5.
33°/16°
15. 5.
34°/17°
16. 5.
35°/19°
17. 5.
37°/17°
18. 5.
32°/19°
19. 5.
32°/15°
20. 5.
28°/18°
21. 5.
26°/16°
22. 5.
26°/15°
23. 5.
24°/17°
24. 5.
25°/16°
25. 5.
35°/17°
26. 5.
32°/20°
27. 5.
30°/20°
28. 5.
34°/21°
29. 5.
36°/23°
30. 5.
31°/22°
31. 5.
29°/20°
What it means
precipitation
12 %
