Yuchka: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Yuchka, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
23. 5.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
73
|
44
96
|
30
95
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
19°C
|
13°C
|
Tomorrow
24. 5.
9°C
19°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
71
|
22
52
|
18
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
19°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
8°C
15°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
80
|
31
77
|
24
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1001 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
15°C
|
11°C
|
Tuesday
26. 5.
4°C
8°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
42
|
21
47
|
18
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
995 hPa
|
994 hPa
|
993 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
7°C
|
5°C
|
Wednesday
27. 5.
3°C
5°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
49
|
16
40
|
7
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
991 hPa
|
993 hPa
|
993 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
5°C
|
4°C
|
Thursday
28. 5.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
40
|
21
54
|
17
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
991 hPa
|
993 hPa
|
995 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
8°C
|
7°C
|
Friday
29. 5.
4°C
9°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
55
|
15
50
|
17
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
999 hPa
|
1002 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
9°C
|
6°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
4°C
11°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
39
|
7
36
|
8
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1001 hPa
|
1001 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
12°C
|
7°C
|
Sunday
31. 5.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
59
|
21
54
|
15
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1002 hPa
|
1004 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
12°C
|
7°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
3°C
11°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
45
|
17
40
|
12
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
13°C
|
6°C
|
Tuesday
2. 6.
4°C
10°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
55
|
19
48
|
9
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
10°C
|
6°C
|
Wednesday
3. 6.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
51
|
3
51
|
1
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
13°C
|
9°C
|
Thursday
4. 6.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
51
|
4
49
|
1
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
15°C
|
9°C
|
Friday
5. 6.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
49
|
6
48
|
3
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
16°C
|
10°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
11°/-1°
2. 5.
18°/4°
3. 5.
21°/8°
4. 5.
18°/8°
5. 5.
16°/10°
6. 5.
13°/5°
7. 5.
12°/-1°
8. 5.
10°/3°
9. 5.
11°/1°
10. 5.
14°/-2°
11. 5.
14°/1°
12. 5.
13°/6°
13. 5.
18°/8°
14. 5.
22°/9°
15. 5.
23°/11°
16. 5.
22°/13°
17. 5.
25°/10°
18. 5.
27°/12°
19. 5.
29°/13°
20. 5.
28°/15°
21. 5.
28°/15°
22. 5.
28°/15°
23. 5.
20°/12°
24. 5.
19°/9°
25. 5.
15°/8°
26. 5.
8°/4°
27. 5.
5°/3°
28. 5.
8°/3°
29. 5.
9°/4°
30. 5.
11°/4°
31. 5.
12°/5°
What it means
precipitation
12 %
