Yolo: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Yolo, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
24. 5.
11°C
31°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
24
|
27
56
|
39
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
37°C
|
22°C
|
Next Week
Tomorrow
25. 5.
11°C
29°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
45
|
45
79
|
42
80
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
34°C
|
20°C
|
Tuesday
26. 5.
10°C
24°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
48
|
20
48
|
15
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
31°C
|
19°C
|
Wednesday
27. 5.
11°C
26°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
58
|
24
49
|
23
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
33°C
|
21°C
|
Thursday
28. 5.
15°C
28°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
40
|
27
68
|
44
87
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
34°C
|
21°C
|
Friday
29. 5.
11°C
28°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
45
|
20
31
|
30
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
35°C
|
23°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
13°C
32°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
22
|
24
50
|
35
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
37°C
|
25°C
|
Sunday
31. 5.
12°C
31°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
32
|
7
25
|
12
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
35°C
|
16°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
14°C
35°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 35°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
25
|
13
22
|
12
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
40°C
|
19°C
|
Tuesday
2. 6.
16°C
38°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
22
|
18
27
|
16
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
37°C
|
42°C
|
21°C
|
Wednesday
3. 6.
18°C
37°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
27
|
29
36
|
18
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
41°C
|
21°C
|
Thursday
4. 6.
17°C
36°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
1
18
|
31
38
|
20
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
40°C
|
20°C
|
Friday
5. 6.
16°C
34°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
19
|
42
46
|
24
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
37°C
|
18°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
14°C
30°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
18
|
39
45
|
21
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
35°C
|
33°C
|
16°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
82°/54°
2. 5.
76°/55°
3. 5.
70°/54°
4. 5.
68°/51°
5. 5.
67°/52°
6. 5.
79°/53°
7. 5.
81°/53°
8. 5.
82°/55°
9. 5.
89°/57°
10. 5.
86°/56°
11. 5.
94°/55°
12. 5.
88°/60°
13. 5.
84°/57°
14. 5.
91°/53°
15. 5.
92°/54°
16. 5.
85°/55°
17. 5.
76°/56°
18. 5.
84°/60°
19. 5.
89°/62°
20. 5.
92°/57°
21. 5.
94°/56°
22. 5.
92°/58°
23. 5.
82°/54°
24. 5.
31°/11°
25. 5.
29°/11°
26. 5.
24°/10°
27. 5.
26°/11°
28. 5.
28°/15°
29. 5.
28°/11°
30. 5.
32°/13°
31. 5.
31°/12°
What it means
precipitation
12 %
