Yihe: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Yihe, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
14. 5.
13°C
17°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
78
110
|
62
67
|
41
68
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
30°C
|
20°C
|
Tomorrow
15. 5.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
31
|
17
42
|
0
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
24°C
|
19°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
12°C
25°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
42
|
39
58
|
50
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
42°C
|
25°C
|
Sunday
17. 5.
14°C
23°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
87
|
71
94
|
34
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
42°C
|
25°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
14°C
30°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
80
|
53
83
|
41
85
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
45°C
|
30°C
|
Tuesday
19. 5.
17°C
23°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
45
|
28
70
|
32
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
42°C
|
28°C
|
Wednesday
20. 5.
16°C
31°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
36
|
31
65
|
36
101
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1001 hPa
|
995 hPa
|
998 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
45°C
|
28°C
|
Thursday
21. 5.
15°C
26°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
64
|
31
60
|
34
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
35°C
|
25°C
|
Friday
22. 5.
18°C
27°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
31
|
13
33
|
28
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
45°C
|
25°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
20°C
28°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
64
|
8
59
|
18
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
43°C
|
26°C
|
Sunday
24. 5.
20°C
29°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
35
|
36
47
|
22
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
47°C
|
27°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
21°C
30°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
55
|
12
37
|
17
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1003 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
50°C
|
29°C
|
Tuesday
26. 5.
22°C
29°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
37
|
19
35
|
29
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
48°C
|
27°C
|
Wednesday
27. 5.
20°C
25°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
46
|
29
61
|
6
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
42°C
|
25°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
14°/8°
2. 5.
13°/7°
3. 5.
18°/6°
4. 5.
25°/10°
5. 5.
26°/11°
6. 5.
19°/13°
7. 5.
19°/8°
8. 5.
22°/11°
9. 5.
25°/14°
10. 5.
26°/15°
11. 5.
28°/17°
12. 5.
25°/13°
13. 5.
19°/12°
14. 5.
17°/13°
15. 5.
18°/11°
16. 5.
25°/12°
17. 5.
23°/14°
18. 5.
30°/14°
19. 5.
23°/17°
20. 5.
31°/16°
21. 5.
26°/15°
22. 5.
27°/18°
23. 5.
28°/20°
24. 5.
29°/20°
25. 5.
30°/21°
26. 5.
29°/22°
27. 5.
25°/20°
28. 5.
25°/18°
29. 5.
26°/19°
30. 5.
27°/19°
31. 5.
26°/20°
What it means
precipitation
12 %
