- Weather
- Russia
- Krasnoyarskiy
- Yeniseysk
Yeniseysk: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Yeniseysk, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
18. 5.
-2°C
10°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
40
|
21
49
|
19
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
12°C
|
7°C
|
Tomorrow
19. 5.
4°C
17°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
58
|
31
62
|
21
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
20°C
|
12°C
|
Wednesday
20. 5.
6°C
16°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
56
|
34
63
|
26
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
17°C
|
12°C
|
Thursday
21. 5.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
60
|
21
76
|
32
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1000 hPa
|
998 hPa
|
999 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
9°C
|
5°C
|
Friday
22. 5.
0°C
4°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
77
|
38
79
|
26
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
5°C
|
2°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
-1°C
7°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
70
|
30
72
|
23
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
9°C
|
5°C
|
Sunday
24. 5.
2°C
9°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
44
|
27
61
|
21
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
10°C
|
7°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
4°C
10°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
46
|
18
49
|
17
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
10°C
|
10°C
|
Tuesday
26. 5.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
39
|
9
37
|
7
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
15°C
|
13°C
|
Wednesday
27. 5.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
40
|
14
41
|
11
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
18°C
|
15°C
|
Thursday
28. 5.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
34
|
8
44
|
10
46
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
18°C
|
14°C
|
Friday
29. 5.
8°C
16°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
43
|
4
48
|
1
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
17°C
|
15°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
10°C
15°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
64
|
5
60
|
9
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
15°C
|
15°C
|
Sunday
31. 5.
9°C
17°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
41
|
8
44
|
14
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
18°C
|
16°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
20°/6°
2. 5.
24°/3°
3. 5.
15°/4°
4. 5.
8°/2°
5. 5.
16°/2°
6. 5.
13°/8°
7. 5.
19°/7°
8. 5.
18°/7°
9. 5.
12°/2°
10. 5.
17°/5°
11. 5.
12°/1°
12. 5.
6°/-1°
13. 5.
5°/0°
14. 5.
7°/-1°
15. 5.
11°/-1°
16. 5.
12°/3°
17. 5.
7°/1°
18. 5.
10°/-2°
19. 5.
17°/4°
20. 5.
16°/6°
21. 5.
9°/3°
22. 5.
4°/0°
23. 5.
7°/-1°
24. 5.
9°/2°
25. 5.
10°/4°
26. 5.
13°/4°
27. 5.
16°/7°
28. 5.
16°/7°
29. 5.
16°/8°
30. 5.
15°/10°
31. 5.
17°/9°
What it means
precipitation
12 %
