- Weather
- Russia
- Bryansk Oblast
- Yablon’
Yablon’: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Yablon’, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
26. 5.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
56
94
|
59
102
|
45
99
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
16°C
|
13°C
|
Tomorrow
27. 5.
8°C
13°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
81
|
62
112
|
56
106
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1000 hPa
|
999 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
13°C
|
10°C
|
Thursday
28. 5.
7°C
10°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
90
|
51
93
|
32
83
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
11°C
|
8°C
|
Friday
29. 5.
4°C
9°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
70
|
40
76
|
22
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
10°C
|
8°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
6°C
14°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
36
|
24
40
|
18
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
15°C
|
9°C
|
Sunday
31. 5.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
52
|
26
63
|
20
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
13°C
|
9°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
8°C
15°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
45
|
20
48
|
14
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
15°C
|
11°C
|
Tuesday
2. 6.
8°C
21°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
34
|
17
39
|
14
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1016 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
20°C
|
14°C
|
Wednesday
3. 6.
13°C
22°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
53
|
26
60
|
15
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
23°C
|
16°C
|
Thursday
4. 6.
13°C
20°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
41
|
18
49
|
8
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
21°C
|
15°C
|
Friday
5. 6.
14°C
21°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
44
|
15
39
|
8
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
22°C
|
15°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
14°C
21°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
49
|
32
63
|
18
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
22°C
|
15°C
|
Sunday
7. 6.
14°C
19°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
53
|
32
59
|
19
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
20°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
8. 6.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
40
|
19
55
|
9
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
21°C
|
15°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
10°/0°
2. 5.
16°/0°
3. 5.
23°/7°
4. 5.
26°/7°
5. 5.
27°/10°
6. 5.
28°/10°
7. 5.
28°/11°
8. 5.
22°/10°
9. 5.
13°/8°
10. 5.
16°/8°
11. 5.
13°/9°
12. 5.
19°/10°
13. 5.
22°/10°
14. 5.
14°/10°
15. 5.
18°/12°
16. 5.
21°/11°
17. 5.
23°/7°
18. 5.
28°/15°
19. 5.
30°/13°
20. 5.
29°/16°
21. 5.
30°/15°
22. 5.
29°/13°
23. 5.
21°/10°
24. 5.
22°/8°
25. 5.
20°/11°
26. 5.
17°/10°
27. 5.
13°/8°
28. 5.
10°/7°
29. 5.
9°/4°
30. 5.
14°/6°
31. 5.
13°/5°
What it means
precipitation
12 %
