Xili: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Xili, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
23. 5.
17°C
28°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
35
|
19
40
|
18
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
30°C
|
22°C
|
Tomorrow
24. 5.
20°C
28°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
60
|
32
63
|
22
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
29°C
|
24°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
19°C
23°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
59
|
40
84
|
46
83
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
20°C
|
19°C
|
Tuesday
26. 5.
18°C
22°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
85
|
36
67
|
19
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
23°C
|
19°C
|
Wednesday
27. 5.
18°C
25°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
27
|
20
37
|
19
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
24°C
|
20°C
|
Thursday
28. 5.
17°C
30°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
48
|
28
58
|
13
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
30°C
|
22°C
|
Friday
29. 5.
18°C
32°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
41
|
20
44
|
11
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
35°C
|
24°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
20°C
34°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
75
|
8
37
|
6
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
40°C
|
24°C
|
Sunday
31. 5.
22°C
34°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
32
57
|
23
50
|
19
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
39°C
|
25°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
23°C
34°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
53
|
21
52
|
1
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
40°C
|
24°C
|
Tuesday
2. 6.
23°C
34°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
34°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
45
|
11
36
|
9
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
42°C
|
26°C
|
Wednesday
3. 6.
24°C
37°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 37°C |
|
Morning
27°C
|
Afternoon
37°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
39
|
18
24
|
12
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
30°C
|
45°C
|
27°C
|
Thursday
4. 6.
26°C
38°C
| Min Temperature: | 26°C |
| Max Temperature: | 38°C |
|
Morning
29°C
|
Afternoon
38°C
|
Evening
31°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
62
|
47
47
|
31
62
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1003 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
45°C
|
29°C
|
Friday
5. 6.
27°C
36°C
| Min Temperature: | 27°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
70
|
34
67
|
22
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1003 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
32°C
|
43°C
|
29°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
27°/14°
2. 5.
19°/15°
3. 5.
25°/10°
4. 5.
26°/11°
5. 5.
30°/15°
6. 5.
31°/19°
7. 5.
22°/15°
8. 5.
25°/11°
9. 5.
28°/14°
10. 5.
31°/16°
11. 5.
30°/19°
12. 5.
32°/18°
13. 5.
32°/22°
14. 5.
32°/21°
15. 5.
29°/19°
16. 5.
26°/18°
17. 5.
28°/21°
18. 5.
24°/19°
19. 5.
26°/18°
20. 5.
21°/17°
21. 5.
26°/16°
22. 5.
24°/19°
23. 5.
28°/17°
24. 5.
28°/20°
25. 5.
23°/19°
26. 5.
22°/18°
27. 5.
25°/18°
28. 5.
30°/17°
29. 5.
32°/18°
30. 5.
34°/20°
31. 5.
34°/22°
What it means
precipitation
12 %
