Xiaoyusi: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Xiaoyusi, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
23. 5.
18°C
27°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
36
|
12
56
|
0
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1002 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
26°C
|
21°C
|
Tomorrow
24. 5.
20°C
24°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
41
|
9
48
|
0
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
24°C
|
21°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
18°C
22°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
4
30
|
2
23
|
7
23
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
21°C
|
19°C
|
Tuesday
26. 5.
18°C
19°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
37
|
7
34
|
5
13
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
19°C
|
18°C
|
Wednesday
27. 5.
16°C
18°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
76
|
20
77
|
6
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
18°C
|
15°C
|
Thursday
28. 5.
15°C
21°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
59
|
13
48
|
5
34
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
22°C
|
15°C
|
Friday
29. 5.
14°C
24°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
24
|
14
26
|
5
16
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
26°C
|
16°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
16°C
30°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
31
|
8
21
|
14
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
37°C
|
23°C
|
Sunday
31. 5.
20°C
30°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
22
|
12
24
|
0
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
37°C
|
24°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
20°C
31°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
0
12
|
13
30
|
8
19
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
38°C
|
24°C
|
Tuesday
2. 6.
21°C
32°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
12
|
13
27
|
11
20
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
39°C
|
25°C
|
Wednesday
3. 6.
21°C
33°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
35°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
18
|
9
23
|
21
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
42°C
|
26°C
|
Thursday
4. 6.
22°C
34°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
18
|
3
16
|
14
22
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
44°C
|
28°C
|
Friday
5. 6.
23°C
34°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 34°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
22
|
3
20
|
24
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1004 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
43°C
|
26°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
19°/16°
2. 5.
25°/16°
3. 5.
26°/13°
4. 5.
29°/11°
5. 5.
30°/13°
6. 5.
25°/16°
7. 5.
24°/15°
8. 5.
27°/14°
9. 5.
32°/12°
10. 5.
36°/14°
11. 5.
37°/21°
12. 5.
31°/19°
13. 5.
24°/19°
14. 5.
25°/19°
15. 5.
26°/17°
16. 5.
22°/18°
17. 5.
22°/20°
18. 5.
27°/18°
19. 5.
25°/18°
20. 5.
28°/16°
21. 5.
27°/19°
22. 5.
27°/20°
23. 5.
27°/18°
24. 5.
24°/20°
25. 5.
22°/18°
26. 5.
19°/18°
27. 5.
18°/16°
28. 5.
21°/15°
29. 5.
24°/14°
30. 5.
30°/16°
31. 5.
30°/20°
What it means
precipitation
12 %
