Xiaotun: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Xiaotun, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
17. 5.
18°C
20°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
50
|
21
43
|
35
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
20°C
|
19°C
|
Next Week
Tomorrow
18. 5.
18°C
23°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
41
81
|
49
83
|
36
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
25°C
|
19°C
|
Tuesday
19. 5.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
67
|
36
77
|
33
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
25°C
|
19°C
|
Wednesday
20. 5.
17°C
23°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
60
|
30
59
|
20
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
25°C
|
20°C
|
Thursday
21. 5.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
39
|
24
46
|
13
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
31°C
|
23°C
|
Friday
22. 5.
19°C
27°C
| Min Temperature: | 19°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
36
|
16
24
|
16
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
30°C
|
22°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
18°C
32°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
43
|
25
46
|
27
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
29°C
|
35°C
|
25°C
|
Sunday
24. 5.
22°C
36°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 36°C |
|
Morning
26°C
|
Afternoon
36°C
|
Evening
30°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
48
|
41
51
|
30
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1001 hPa
|
1000 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
41°C
|
29°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
25°C
29°C
| Min Temperature: | 25°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
73
|
0
68
|
17
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1000 hPa
|
999 hPa
|
1001 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
33°C
|
25°C
|
Tuesday
26. 5.
22°C
28°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
81
|
30
61
|
4
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
34°C
|
24°C
|
Wednesday
27. 5.
21°C
29°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
37
|
15
47
|
12
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
35°C
|
24°C
|
Thursday
28. 5.
21°C
31°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
27°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
56
|
5
43
|
24
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
37°C
|
26°C
|
Friday
29. 5.
23°C
33°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
48
|
24
46
|
26
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1006 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
39°C
|
27°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
24°C
33°C
| Min Temperature: | 24°C |
| Max Temperature: | 33°C |
|
Morning
25°C
|
Afternoon
33°C
|
Evening
29°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
71
|
34
51
|
32
61
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1004 hPa
|
1003 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
39°C
|
29°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
28°/14°
2. 5.
21°/12°
3. 5.
22°/9°
4. 5.
25°/10°
5. 5.
31°/15°
6. 5.
27°/18°
7. 5.
23°/14°
8. 5.
27°/12°
9. 5.
29°/15°
10. 5.
32°/15°
11. 5.
31°/18°
12. 5.
32°/17°
13. 5.
34°/22°
14. 5.
33°/20°
15. 5.
30°/21°
16. 5.
25°/20°
17. 5.
20°/18°
18. 5.
23°/18°
19. 5.
24°/17°
20. 5.
23°/17°
21. 5.
27°/17°
22. 5.
27°/19°
23. 5.
32°/18°
24. 5.
36°/22°
25. 5.
29°/25°
26. 5.
28°/22°
27. 5.
29°/21°
28. 5.
31°/21°
29. 5.
33°/23°
30. 5.
33°/24°
31. 5.
33°/25°
What it means
precipitation
12 %
