Wolcott: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Wolcott, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
4. 4.
6°C
21°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
70
|
35
102
|
35
89
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1024 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
9°C
|
Tomorrow
5. 4.
5°C
15°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
95
|
27
90
|
35
100
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
13°C
|
10°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
1°C
10°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
80
|
40
77
|
20
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
11°C
|
6°C
|
Tuesday
7. 4.
-3°C
7°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
0°C
|
||
|
wind
gusts
|
40
111
|
57
132
|
44
122
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1021 hPa
|
1028 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
8°C
|
-1°C
|
Wednesday
8. 4.
-4°C
8°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
42
|
25
67
|
27
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1038 hPa
|
1037 hPa
|
1037 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
11°C
|
1°C
|
Thursday
9. 4.
-1°C
12°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
86
|
48
94
|
36
93
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1036 hPa
|
1032 hPa
|
1031 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
14°C
|
8°C
|
Friday
10. 4.
5°C
14°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
41
|
22
34
|
13
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1032 hPa
|
1031 hPa
|
1030 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
10°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
48
|
18
50
|
12
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1032 hPa
|
1030 hPa
|
1029 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
15°C
|
7°C
|
Sunday
12. 4.
6°C
18°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
66
|
32
64
|
25
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1024 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
20°C
|
12°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
68
|
15
59
|
8
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
20°C
|
12°C
|
Tuesday
14. 4.
9°C
16°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
54
|
18
53
|
13
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
18°C
|
11°C
|
Wednesday
15. 4.
11°C
16°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
65
|
21
62
|
19
76
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
18°C
|
14°C
|
Thursday
16. 4.
11°C
16°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
71
|
23
79
|
17
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
17°C
|
11°C
|
Friday
17. 4.
8°C
14°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
74
|
22
73
|
11
69
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
17°C
|
9°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
71°/49°
2. 4.
47°/39°
3. 4.
59°/38°
4. 4.
21°/6°
5. 4.
15°/5°
6. 4.
10°/1°
7. 4.
7°/-3°
8. 4.
8°/-4°
9. 4.
12°/-1°
10. 4.
14°/5°
11. 4.
12°/4°
12. 4.
18°/6°
13. 4.
18°/11°
14. 4.
16°/9°
15. 4.
16°/11°
16. 4.
16°/11°
17. 4.
14°/8°
18. 4.
15°/7°
19. 4.
12°/5°
20. 4.
11°/5°
21. 4.
14°/6°
22. 4.
14°/6°
23. 4.
16°/7°
24. 4.
11°/7°
25. 4.
12°/6°
26. 4.
13°/6°
27. 4.
14°/4°
28. 4.
15°/6°
29. 4.
15°/6°
30. 4.
16°/7°
What it means
precipitation
12 %
