- Weather
- Russia
- Bryansk Oblast
- Vzdenezh’ye
Vzdenezh’ye: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Vzdenezh’ye, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
14. 5.
9°C
13°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
60
|
26
63
|
26
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1003 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
12°C
|
12°C
|
Tomorrow
15. 5.
11°C
17°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
48
|
28
57
|
21
53
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1001 hPa
|
1002 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
17°C
|
13°C
|
This Weekend
Saturday
16. 5.
8°C
21°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
37
|
13
34
|
11
18
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
23°C
|
17°C
|
Sunday
17. 5.
10°C
22°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
56
|
22
54
|
21
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
22°C
|
18°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
15°C
26°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
33
78
|
36
69
|
22
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
26°C
|
20°C
|
Tuesday
19. 5.
14°C
29°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
52
|
31
56
|
24
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
29°C
|
22°C
|
Wednesday
20. 5.
16°C
26°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
55
|
23
57
|
17
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
26°C
|
22°C
|
Thursday
21. 5.
15°C
25°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
68
|
20
38
|
15
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
26°C
|
17°C
|
Friday
22. 5.
15°C
23°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
17°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
49
|
20
44
|
15
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
23°C
|
16°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
14°C
21°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
46
|
18
44
|
13
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
22°C
|
14°C
|
Sunday
24. 5.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
39
|
22
44
|
12
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
19°C
|
21°C
|
14°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
12°C
18°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
59
|
24
59
|
15
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1015 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
19°C
|
11°C
|
Tuesday
26. 5.
9°C
19°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
59
|
13
68
|
11
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
20°C
|
12°C
|
Wednesday
27. 5.
10°C
18°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
57
|
13
53
|
8
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
20°C
|
12°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
10°/-1°
2. 5.
15°/1°
3. 5.
23°/7°
4. 5.
26°/7°
5. 5.
27°/9°
6. 5.
28°/11°
7. 5.
29°/12°
8. 5.
25°/12°
9. 5.
15°/8°
10. 5.
16°/8°
11. 5.
13°/10°
12. 5.
19°/10°
13. 5.
22°/11°
14. 5.
13°/9°
15. 5.
17°/11°
16. 5.
21°/8°
17. 5.
22°/10°
18. 5.
26°/15°
19. 5.
29°/14°
20. 5.
26°/16°
21. 5.
25°/15°
22. 5.
23°/15°
23. 5.
21°/14°
24. 5.
20°/12°
25. 5.
18°/12°
26. 5.
19°/9°
27. 5.
18°/10°
28. 5.
18°/10°
29. 5.
20°/9°
30. 5.
15°/10°
31. 5.
17°/7°
What it means
precipitation
12 %
