Vogat: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Vogat, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
23. 5.
15°C
23°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
50
|
26
79
|
21
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
24°C
|
25°C
|
17°C
|
Tomorrow
24. 5.
15°C
22°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
41
|
21
38
|
37
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1016 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
25°C
|
19°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
14°C
25°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
58
|
28
54
|
19
47
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
33°C
|
21°C
|
Tuesday
26. 5.
17°C
28°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
47
|
19
50
|
23
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
27°C
|
32°C
|
22°C
|
Wednesday
27. 5.
18°C
27°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
45
|
31
82
|
24
78
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
32°C
|
22°C
|
Thursday
28. 5.
16°C
27°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
23°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
51
|
28
52
|
13
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
28°C
|
33°C
|
23°C
|
Friday
29. 5.
17°C
29°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
29°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
47
|
16
40
|
13
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
31°C
|
36°C
|
25°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
21°C
32°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
23
|
16
22
|
18
26
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
35°C
|
23°C
|
Sunday
31. 5.
23°C
32°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
31°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
33
|
22
36
|
14
30
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
34°C
|
22°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
21°C
30°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 30°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
30°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
23
|
13
28
|
19
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
34°C
|
22°C
|
Tuesday
2. 6.
20°C
31°C
| Min Temperature: | 20°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
28°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
24
|
17
23
|
15
27
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
38°C
|
35°C
|
22°C
|
Wednesday
3. 6.
21°C
32°C
| Min Temperature: | 21°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
20
|
17
23
|
17
28
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
40°C
|
35°C
|
23°C
|
Thursday
4. 6.
22°C
32°C
| Min Temperature: | 22°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
32°C
|
Afternoon
32°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
22
|
12
34
|
16
32
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
42°C
|
36°C
|
23°C
|
Friday
5. 6.
23°C
31°C
| Min Temperature: | 23°C |
| Max Temperature: | 31°C |
|
Morning
30°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
17
27
|
16
31
|
25
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
39°C
|
34°C
|
22°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
23°/15°
2. 5.
16°/12°
3. 5.
18°/12°
4. 5.
19°/13°
5. 5.
24°/13°
6. 5.
27°/16°
7. 5.
29°/17°
8. 5.
31°/19°
9. 5.
30°/18°
10. 5.
18°/14°
11. 5.
19°/12°
12. 5.
21°/13°
13. 5.
24°/13°
14. 5.
26°/15°
15. 5.
29°/16°
16. 5.
30°/20°
17. 5.
31°/20°
18. 5.
30°/21°
19. 5.
26°/18°
20. 5.
28°/18°
21. 5.
21°/18°
22. 5.
20°/16°
23. 5.
23°/15°
24. 5.
22°/15°
25. 5.
25°/14°
26. 5.
28°/17°
27. 5.
27°/18°
28. 5.
27°/16°
29. 5.
29°/17°
30. 5.
32°/21°
31. 5.
32°/23°
What it means
precipitation
12 %
