- Weather
- Russia
- Arkhangelskaya oblast
- Vodopad
Vodopad: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Vodopad, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Week
Today
25. 5.
10°C
15°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
66
|
30
61
|
19
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1000 hPa
|
997 hPa
|
996 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
15°C
|
12°C
|
Tomorrow
26. 5.
7°C
13°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
27
|
17
34
|
24
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
994 hPa
|
993 hPa
|
991 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
12°C
|
11°C
|
Wednesday
27. 5.
8°C
12°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
44
|
15
38
|
13
35
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
989 hPa
|
991 hPa
|
993 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
12°C
|
10°C
|
Thursday
28. 5.
6°C
13°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
33
|
26
44
|
22
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
995 hPa
|
997 hPa
|
999 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
13°C
|
9°C
|
Friday
29. 5.
5°C
10°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
65
|
26
79
|
21
80
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1000 hPa
|
999 hPa
|
999 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
9°C
|
7°C
|
This Weekend
Saturday
30. 5.
5°C
9°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
47
|
18
40
|
14
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1001 hPa
|
1003 hPa
|
1004 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
8°C
|
7°C
|
Sunday
31. 5.
5°C
8°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
57
|
24
64
|
14
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1013 hPa
|
1015 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
7°C
|
8°C
|
7°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
3°C
14°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
41
|
13
41
|
11
39
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
15°C
|
8°C
|
Tuesday
2. 6.
5°C
15°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
36
|
16
36
|
6
33
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
16°C
|
10°C
|
Wednesday
3. 6.
7°C
16°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
16°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
25
|
1
28
|
8
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1012 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
17°C
|
11°C
|
Thursday
4. 6.
9°C
17°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
48
|
7
50
|
5
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
18°C
|
12°C
|
Friday
5. 6.
9°C
20°C
| Min Temperature: | 9°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
2
41
|
1
38
|
8
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
21°C
|
14°C
|
Next Weekend
Saturday
6. 6.
11°C
20°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
49
|
9
46
|
3
41
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
21°C
|
14°C
|
Sunday
7. 6.
11°C
19°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
11
52
|
0
57
|
1
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
20°C
|
15°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
9°/-3°
2. 5.
17°/5°
3. 5.
14°/7°
4. 5.
13°/3°
5. 5.
14°/6°
6. 5.
11°/2°
7. 5.
10°/-2°
8. 5.
11°/1°
9. 5.
9°/0°
10. 5.
14°/-2°
11. 5.
16°/3°
12. 5.
16°/7°
13. 5.
19°/5°
14. 5.
23°/12°
15. 5.
24°/11°
16. 5.
25°/15°
17. 5.
22°/12°
18. 5.
26°/10°
19. 5.
22°/11°
20. 5.
25°/10°
21. 5.
30°/15°
22. 5.
24°/14°
23. 5.
18°/8°
24. 5.
19°/7°
25. 5.
15°/10°
26. 5.
13°/7°
27. 5.
12°/8°
28. 5.
13°/6°
29. 5.
10°/5°
30. 5.
9°/5°
31. 5.
8°/5°
What it means
precipitation
12 %
