- Weather
- Netherlands
- North Brabant
- Vlokhoven
Vlokhoven: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Vlokhoven, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
15. 5.
1°C
11°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
21
56
|
36
75
|
31
75
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1003 hPa
|
1005 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
12°C
|
10°C
|
This Weekend
Tomorrow
16. 5.
5°C
13°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
62
|
27
61
|
15
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
12°C
|
Sunday
17. 5.
7°C
15°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
13°C
|
||
|
wind
gusts
|
31
55
|
39
63
|
28
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
15°C
|
13°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
10°C
16°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 16°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
28
57
|
33
58
|
26
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
16°C
|
15°C
|
Tuesday
19. 5.
10°C
15°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
83
|
35
83
|
30
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
11°C
|
13°C
|
14°C
|
Wednesday
20. 5.
11°C
18°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
84
|
42
80
|
26
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1018 hPa
|
1020 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
19°C
|
16°C
|
Thursday
21. 5.
12°C
22°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
21°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
45
|
14
40
|
13
29
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1027 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
26°C
|
21°C
|
Friday
22. 5.
13°C
23°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
5
33
|
9
37
|
18
45
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1028 hPa
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
26°C
|
21°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
15°C
25°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
23°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
34
|
18
37
|
12
38
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
27°C
|
22°C
|
Sunday
24. 5.
16°C
24°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
38
|
12
33
|
29
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
27°C
|
19°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
13°C
20°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
48
|
20
45
|
23
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
23°C
|
17°C
|
Tuesday
26. 5.
12°C
18°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
18°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
60
|
31
72
|
31
74
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
20°C
|
16°C
|
Wednesday
27. 5.
12°C
17°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
57
|
20
57
|
24
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
19°C
|
14°C
|
Thursday
28. 5.
10°C
17°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 17°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
48
|
20
46
|
19
54
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
20°C
|
15°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
25°/8°
2. 5.
24°/10°
3. 5.
18°/12°
4. 5.
19°/11°
5. 5.
14°/9°
6. 5.
12°/9°
7. 5.
16°/8°
8. 5.
18°/9°
9. 5.
20°/5°
10. 5.
18°/9°
11. 5.
12°/5°
12. 5.
12°/4°
13. 5.
12°/7°
14. 5.
9°/5°
15. 5.
11°/1°
16. 5.
13°/5°
17. 5.
15°/7°
18. 5.
16°/10°
19. 5.
15°/10°
20. 5.
18°/11°
21. 5.
22°/12°
22. 5.
23°/13°
23. 5.
25°/15°
24. 5.
24°/16°
25. 5.
20°/13°
26. 5.
18°/12°
27. 5.
17°/12°
28. 5.
17°/10°
29. 5.
16°/10°
30. 5.
20°/11°
31. 5.
21°/13°
What it means
precipitation
12 %
