Värriö: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Värriö, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
23. 5.
7°C
20°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
16°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
38
|
28
53
|
22
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
20°C
|
15°C
|
Tomorrow
24. 5.
5°C
15°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
37
|
30
64
|
44
98
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
14°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
2°C
6°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
38
87
|
36
82
|
31
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
6°C
|
5°C
|
Tuesday
26. 5.
1°C
7°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
78
|
38
85
|
39
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
8°C
|
5°C
|
Wednesday
27. 5.
-1°C
7°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
111
|
53
115
|
53
116
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
8°C
|
5°C
|
Thursday
28. 5.
-1°C
7°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
109
|
47
102
|
45
104
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
6°C
|
5°C
|
Friday
29. 5.
0°C
5°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 5°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
36
81
|
39
92
|
31
86
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
4°C
|
5°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
2°C
10°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
32
|
18
53
|
12
51
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
10°C
|
6°C
|
Sunday
31. 5.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
50
|
3
48
|
11
52
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
12°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
52
|
15
52
|
4
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
10°C
|
14°C
|
9°C
|
Tuesday
2. 6.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
42
|
8
47
|
21
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1007 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
15°C
|
9°C
|
Wednesday
3. 6.
6°C
12°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
60
|
7
55
|
6
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
9°C
|
14°C
|
10°C
|
Thursday
4. 6.
6°C
13°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
11°C
|
||
|
wind
gusts
|
12
49
|
21
51
|
18
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
15°C
|
11°C
|
Friday
5. 6.
7°C
14°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
14°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
51
|
12
55
|
5
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1009 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
16°C
|
12°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
12°/2°
2. 5.
13°/0°
3. 5.
5°/-3°
4. 5.
8°/-5°
5. 5.
3°/1°
6. 5.
5°/-2°
7. 5.
5°/-2°
8. 5.
10°/-3°
9. 5.
10°/-2°
10. 5.
12°/5°
11. 5.
11°/1°
12. 5.
8°/2°
13. 5.
13°/1°
14. 5.
12°/6°
15. 5.
14°/5°
16. 5.
10°/4°
17. 5.
8°/5°
18. 5.
15°/5°
19. 5.
19°/4°
20. 5.
19°/10°
21. 5.
17°/10°
22. 5.
18°/4°
23. 5.
20°/7°
24. 5.
15°/5°
25. 5.
6°/2°
26. 5.
7°/1°
27. 5.
7°/-1°
28. 5.
7°/-1°
29. 5.
5°/0°
30. 5.
10°/2°
31. 5.
9°/3°
What it means
precipitation
12 %
