- Weather
- France
- Île-de-France Region
- Varennes-Jarcy
Varennes-Jarcy: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Varennes-Jarcy, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
20. 5.
12°C
20°C
| Min Temperature: | 12°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
35
72
|
37
78
|
18
59
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1024 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
20°C
|
19°C
|
Tomorrow
21. 5.
10°C
25°C
| Min Temperature: | 10°C |
| Max Temperature: | 25°C |
|
Morning
16°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
34
|
21
32
|
26
43
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1027 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
25°C
|
22°C
|
Friday
22. 5.
13°C
28°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
19°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
36
|
22
40
|
19
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1027 hPa
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
29°C
|
25°C
|
This Weekend
Saturday
23. 5.
14°C
28°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 28°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
13
26
|
24
57
|
27
57
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
1026 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
29°C
|
24°C
|
Sunday
24. 5.
16°C
27°C
| Min Temperature: | 16°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
20°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
48
|
30
50
|
26
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1028 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
21°C
|
28°C
|
25°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
17°C
29°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 29°C |
|
Morning
21°C
|
Afternoon
28°C
|
Evening
26°C
|
||
|
wind
gusts
|
20
44
|
26
45
|
16
37
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1026 hPa
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
22°C
|
30°C
|
27°C
|
Tuesday
26. 5.
18°C
32°C
| Min Temperature: | 18°C |
| Max Temperature: | 32°C |
|
Morning
24°C
|
Afternoon
31°C
|
Evening
28°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
22
|
13
32
|
27
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1024 hPa
|
1023 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
33°C
|
29°C
|
Wednesday
27. 5.
17°C
26°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 26°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
26°C
|
Evening
24°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
57
|
36
47
|
27
49
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
29°C
|
24°C
|
Thursday
28. 5.
17°C
27°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
27°C
|
Evening
25°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
42
|
21
32
|
21
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
30°C
|
24°C
|
Friday
29. 5.
17°C
24°C
| Min Temperature: | 17°C |
| Max Temperature: | 24°C |
|
Morning
17°C
|
Afternoon
24°C
|
Evening
22°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
53
|
31
51
|
34
60
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
27°C
|
22°C
|
Next Weekend
Saturday
30. 5.
15°C
23°C
| Min Temperature: | 15°C |
| Max Temperature: | 23°C |
|
Morning
15°C
|
Afternoon
23°C
|
Evening
21°C
|
||
|
wind
gusts
|
27
53
|
28
53
|
25
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
26°C
|
21°C
|
Sunday
31. 5.
14°C
22°C
| Min Temperature: | 14°C |
| Max Temperature: | 22°C |
|
Morning
14°C
|
Afternoon
22°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
22
53
|
20
49
|
26
58
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
24°C
|
20°C
|
Next Week
Monday
1. 6.
13°C
20°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 20°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
19°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
61
|
27
56
|
32
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
22°C
|
19°C
|
Tuesday
2. 6.
13°C
19°C
| Min Temperature: | 13°C |
| Max Temperature: | 19°C |
|
Morning
13°C
|
Afternoon
19°C
|
Evening
18°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
63
|
28
56
|
24
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
13°C
|
21°C
|
18°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
25°/9°
2. 5.
25°/12°
3. 5.
19°/13°
4. 5.
17°/12°
5. 5.
15°/12°
6. 5.
15°/9°
7. 5.
16°/8°
8. 5.
20°/6°
9. 5.
24°/10°
10. 5.
18°/12°
11. 5.
14°/8°
12. 5.
15°/4°
13. 5.
14°/7°
14. 5.
12°/6°
15. 5.
13°/4°
16. 5.
15°/4°
17. 5.
16°/9°
18. 5.
15°/7°
19. 5.
20°/12°
20. 5.
25°/10°
21. 5.
28°/13°
22. 5.
28°/14°
23. 5.
27°/16°
24. 5.
29°/17°
25. 5.
32°/18°
26. 5.
26°/17°
27. 5.
27°/17°
28. 5.
24°/17°
29. 5.
23°/15°
30. 5.
22°/14°
31. 5.
20°/13°
What it means
precipitation
12 %
