Vāne: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Vāne, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
Today
3. 4.
-1°C
10°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
3°C
|
||
|
wind
gusts
|
25
56
|
36
71
|
28
66
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
11°C
|
4°C
|
This Weekend
Tomorrow
4. 4.
1°C
6°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
5°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
34
86
|
55
122
|
59
130
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1006 hPa
|
1001 hPa
|
1002 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
5°C
|
5°C
|
Sunday
5. 4.
2°C
10°C
| Min Temperature: | 2°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
30
84
|
41
95
|
50
110
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1010 hPa
|
1007 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
12°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
6. 4.
3°C
7°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
55
126
|
57
122
|
50
113
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1005 hPa
|
1004 hPa
|
1005 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
9°C
|
5°C
|
Tuesday
7. 4.
1°C
4°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 4°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
4°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
50
112
|
55
111
|
46
106
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1014 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
4°C
|
2°C
|
Wednesday
8. 4.
-1°C
2°C
| Min Temperature: | -1°C |
| Max Temperature: | 2°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
2°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
44
82
|
48
86
|
44
92
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1024 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
2°C
|
3°C
|
1°C
|
Thursday
9. 4.
-3°C
1°C
| Min Temperature: | -3°C |
| Max Temperature: | 1°C |
|
Morning
-2°C
|
Afternoon
0°C
|
Evening
-1°C
|
||
|
wind
gusts
|
47
100
|
54
100
|
37
91
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
1025 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
-1°C
|
2°C
|
-1°C
|
Friday
10. 4.
-4°C
6°C
| Min Temperature: | -4°C |
| Max Temperature: | 6°C |
|
Morning
1°C
|
Afternoon
6°C
|
Evening
1°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
51
|
17
47
|
10
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1023 hPa
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
3°C
|
9°C
|
0°C
|
Next Weekend
Saturday
11. 4.
0°C
7°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
2°C
|
||
|
wind
gusts
|
10
35
|
10
41
|
5
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1019 hPa
|
1017 hPa
|
1016 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
10°C
|
1°C
|
Sunday
12. 4.
0°C
7°C
| Min Temperature: | 0°C |
| Max Temperature: | 7°C |
|
Morning
3°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
4°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
55
|
19
58
|
13
48
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1015 hPa
|
1015 hPa
|
1014 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
4°C
|
8°C
|
3°C
|
Next Week
Monday
13. 4.
3°C
9°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
4°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
6
40
|
6
43
|
9
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1016 hPa
|
1018 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
5°C
|
12°C
|
4°C
|
Tuesday
14. 4.
4°C
10°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 10°C |
|
Morning
6°C
|
Afternoon
10°C
|
Evening
6°C
|
||
|
wind
gusts
|
3
48
|
8
46
|
5
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1020 hPa
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
6°C
|
13°C
|
5°C
|
Wednesday
15. 4.
4°C
12°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
7
47
|
7
42
|
5
42
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
14°C
|
6°C
|
Thursday
16. 4.
5°C
11°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
7°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
9
50
|
15
52
|
13
50
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1020 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
8°C
|
13°C
|
6°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 4.
10°/-3°
2. 4.
11°/-3°
3. 4.
10°/-1°
4. 4.
6°/1°
5. 4.
10°/2°
6. 4.
7°/3°
7. 4.
4°/1°
8. 4.
2°/-1°
9. 4.
1°/-3°
10. 4.
6°/-4°
11. 4.
7°/0°
12. 4.
7°/0°
13. 4.
9°/3°
14. 4.
10°/4°
15. 4.
12°/4°
16. 4.
11°/5°
17. 4.
11°/4°
18. 4.
10°/5°
19. 4.
11°/4°
20. 4.
11°/3°
21. 4.
12°/4°
22. 4.
14°/5°
23. 4.
13°/5°
24. 4.
14°/6°
25. 4.
14°/8°
26. 4.
15°/8°
27. 4.
14°/8°
28. 4.
12°/6°
29. 4.
12°/6°
30. 4.
11°/4°
What it means
precipitation
12 %
