Ust'-Usa: Long-term weather forecast for 14 days
The long-term weather forecast is updated 4 times a day. For the city of Ust'-Usa, you can also view hourly weather forecast or 30-day monthly weather forecast.
Min °CMax °C
This Weekend
Today
16. 5.
-2°C
18°C
| Min Temperature: | -2°C |
| Max Temperature: | 18°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
17°C
|
Evening
14°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
48
|
31
55
|
29
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1022 hPa
|
1020 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
22°C
|
12°C
|
Tomorrow
17. 5.
11°C
27°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 27°C |
|
Morning
22°C
|
Afternoon
25°C
|
Evening
20°C
|
||
|
wind
gusts
|
52
98
|
50
122
|
33
67
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1011 hPa
|
1012 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
26°C
|
27°C
|
18°C
|
Next Week
Monday
18. 5.
11°C
21°C
| Min Temperature: | 11°C |
| Max Temperature: | 21°C |
|
Morning
18°C
|
Afternoon
20°C
|
Evening
15°C
|
||
|
wind
gusts
|
39
70
|
44
91
|
34
73
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1017 hPa
|
1019 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
25°C
|
25°C
|
15°C
|
Tuesday
19. 5.
6°C
15°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 15°C |
|
Morning
11°C
|
Afternoon
15°C
|
Evening
12°C
|
||
|
wind
gusts
|
18
40
|
27
49
|
33
63
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1024 hPa
|
1022 hPa
|
1022 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
23°C
|
23°C
|
13°C
|
Wednesday
20. 5.
3°C
8°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
7°C
|
Evening
5°C
|
||
|
wind
gusts
|
45
86
|
41
83
|
29
71
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1029 hPa
|
1031 hPa
|
1032 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
15°C
|
16°C
|
6°C
|
Thursday
21. 5.
1°C
8°C
| Min Temperature: | 1°C |
| Max Temperature: | 8°C |
|
Morning
5°C
|
Afternoon
8°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
14
36
|
13
31
|
9
31
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1032 hPa
|
1029 hPa
|
1027 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
18°C
|
18°C
|
6°C
|
Friday
22. 5.
4°C
13°C
| Min Temperature: | 4°C |
| Max Temperature: | 13°C |
|
Morning
9°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
23
47
|
21
45
|
16
44
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1021 hPa
|
1018 hPa
|
1017 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
12°C
|
11°C
|
7°C
|
Next Weekend
Saturday
23. 5.
3°C
14°C
| Min Temperature: | 3°C |
| Max Temperature: | 14°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
13°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
19
41
|
27
60
|
24
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1017 hPa
|
1014 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
20°C
|
19°C
|
10°C
|
Sunday
24. 5.
8°C
11°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 11°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
11°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
8
45
|
14
55
|
24
70
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1010 hPa
|
1009 hPa
|
1010 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
15°C
|
8°C
|
Next Week
Monday
25. 5.
6°C
9°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 9°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
9°C
|
Evening
7°C
|
||
|
wind
gusts
|
26
53
|
27
58
|
18
64
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1012 hPa
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
12°C
|
7°C
|
Tuesday
26. 5.
5°C
12°C
| Min Temperature: | 5°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
8°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
16
58
|
22
48
|
13
40
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1013 hPa
|
1013 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
14°C
|
16°C
|
9°C
|
Wednesday
27. 5.
8°C
12°C
| Min Temperature: | 8°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
12°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
10°C
|
||
|
wind
gusts
|
37
78
|
37
77
|
24
55
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1007 hPa
|
1006 hPa
|
1006 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
15°C
|
9°C
|
Thursday
28. 5.
7°C
12°C
| Min Temperature: | 7°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
8°C
|
||
|
wind
gusts
|
24
64
|
29
59
|
20
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1008 hPa
|
1008 hPa
|
1009 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
16°C
|
17°C
|
7°C
|
Friday
29. 5.
6°C
12°C
| Min Temperature: | 6°C |
| Max Temperature: | 12°C |
|
Morning
10°C
|
Afternoon
12°C
|
Evening
9°C
|
||
|
wind
gusts
|
15
37
|
17
38
|
16
56
|
|
|---|---|---|---|---|
|
pressure
|
1011 hPa
|
1010 hPa
|
1011 hPa
|
|
|
temperature
ground: |
17°C
|
17°C
|
8°C
|
30-Day Monthly Weather Forecast
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
SUN
1. 5.
3°/-2°
2. 5.
6°/-2°
3. 5.
9°/1°
4. 5.
6°/-1°
5. 5.
8°/-2°
6. 5.
11°/0°
7. 5.
3°/-1°
8. 5.
5°/-2°
9. 5.
1°/-3°
10. 5.
1°/-3°
11. 5.
2°/-4°
12. 5.
5°/-5°
13. 5.
18°/-2°
14. 5.
18°/8°
15. 5.
9°/0°
16. 5.
18°/-2°
17. 5.
27°/11°
18. 5.
21°/11°
19. 5.
15°/6°
20. 5.
8°/3°
21. 5.
8°/1°
22. 5.
13°/4°
23. 5.
14°/3°
24. 5.
11°/8°
25. 5.
9°/6°
26. 5.
12°/5°
27. 5.
12°/8°
28. 5.
12°/7°
29. 5.
12°/6°
30. 5.
11°/6°
31. 5.
14°/6°
What it means
precipitation
12 %
